Čištění koberců

Koberce jsou lapače prachu i zvuku

Všechny kobercové povrchy výborně pohlcují prach a tlumí zvuky i ruchy. Používání koberců je proto vhodné všude tam, kde chceme mít příjemné prostředí. O koberce je však třeba pečovat, aby zůstaly čisté a co nejdéle barevně i tvarově zachované.

Suché čištění koberců

Suché čištění kobercůSuché  čištění koberců se dělí na práškové, pěnové, mechanické, parní čištění a čištění přírodním granulátem. Prohlédneme stav Vašich koberců a vybereme nejvhodnější metodu čištění tak, abychom koberec dostatečně vyčistili a zrenovovali. V některých případech je zcela dostačující klasické vysávání a rotační čištění. Pokud máte doma pejsky, kočky a jiné domácí mazlíčky, zbavíme koberec také chlupů a veškerých nečistot, které za sebou domácí zvířátka zanechávají. Při hlubším znečištěním pak provedeme hloubkové čištění.

Hloubkové neboli extrakční čištění koberců

uklid-089Někdy se tento způsob čištění nazývá také mokré čištění nebo tlakové. Tato technologie je velmi šetrná k čištěnému povrchu a dokáže často odstranit i to, co jinými způsoby nelze. K čištění používáme ekologické a biologicky nezávadné prostředky. Typ čistícího roztoku, volíme vždy podle čištěného materiálu, s ohledem na speciální požadavky klienta a znečištění povrchu.

Čistící roztok je vháněn pod povrch koberce pod tlakem pomocí trysky a následně je znečištěný odsáván pomocí sací hubice. V roztoku tedy můžete ihned posoudit stupeň znečištění povrchu. Výsledky celého postupu jsou viditelné ihned. Čištěný povrch zůstává po celé proceduře mírně vlhký. Při větším rozsahu čištěných ploch je tedy dobré zajistit dostatečné větrání a čas pro vyschnutí.

Co lze hloubkově čistit

Veškeré syntetické koberce a čalounění ze syntetických látek. U vlněných koberců je třeba postupovat opatrně a příliš je nepromáčet. Pro tyto materiály používáme speciální čisticí prostředky a postupujeme obezřetně, aby nedošlo k poškození.

Náš zkušený tým dobře ví, co nelze touto metodou čistit. Pro tyto případy Vám nabídneme jiné vhodnější metody.

Rozdělení koberců podle materiálů

Umělé materiály

Polyesterové koberce – ideální do domácností pro svou snadnou údržbu. Jsou vhodné také do kanceláří a méně namáhaných komerčních prostor. Naopak se nehodí do obchodů a do výrobních prostor. Tyto koberce jsou  barevně stálé a odolné proti klasickým skvrnám rozpustným ve vodě. Vydrží tedy poměrně mnoho, ale nejsou nezničitelné.

Koberce z polypropylenu neboli PP – levné syntetické koberce

Koberce z polyakrylu neboli PA – tyto koberce se hodí do dětských pokojíků, protože jsou jemné a příjemné na dotyk. Pocitově se blíží přírodním materiálům.

Přírodní koberce

Koberce z přírodních vláken vyráběli lidé od momentu, kdy zvládli tkaní a pletení. Koberce mívají vyšší cenu, ale investice do nich se vyplatí. Bývají většinou chemicky velmi neutrální, protože nejsou konzervovány a často ani dobarvovány chemickými látkami.

Přírodní hedvábí – má nádherný lesk, vynikají na něm i ty nejjemnější vzory.

Bavlna – bavlněné koberce jsou velmi pevné a vyznačují se také dobrou odolností a trvanlivostí barev i tvaru.

Vlna – tento typ koberců se doporučuje všude tam, kde chcete mít příjemné prostředí, které je tišší a dobře zvukově tlumené a izolované. Koberec hojně pohlcuje prach, a proto není příliš vhodný pro alergiky. Dobrým čištěním lze však tento nedostatek dostatečně eliminovat.

Rozdělení koberců podle techniky výroby

Tkané koberce – jsou nejkvalitnější koberce. Jejich výroba probíhá ručně, nebo strojově. Ruční tkaní je tradiční proces, který lidstvo ovládá velmi dlouho a existuje mnoho způsobů tkaní.

Všívané koberce – velmi oblíbená podlahová krytina. Používá se v jakýchkoli prostorách a tvoří více než 80 procent veškerých koberců. Jejich výroba je jednoduchá a poměrně levná.

Vpichované koberce – jsou nenákladné z hlediska výroby a tak je příznivá i jejich pořizovací cena. Jsou podobné všívaným kobercům, ale jejich kvalita je podstatně nižší.

Cena za vyčištění koberce

Cena za čištění koberce je vždy individuální, přesto se můžete podívat do našeho ceníku čištění a úklidu. Rádi Vám vyjdeme vstříc a domluvíme individuální podmínky.

Objednávka čištění koberců

Těšíme se na Vás. Zavolejte nám a domluvíme vše potřebné. Provádíme čištění v Brně a v okresech Brno – venkov, Vyškov, Břeclav a Hodonín.